registrace zdarma
print

 O projektu

Projekt "Další vzdělávání občanů Liberecka" registrační číslo CZ.1.07/3.1.00/37.0204 realizujeme od srpna 2012. V současné době je realizace projektu ukončena, a to k 30.10.2013.

Do dnešního dne bylo v rámci projektu proškoleno nebo se zúčastnilo diskusí 474 žen a 323 mužů

Náplní projektu jsou semináře a diskuse v několika blocích - Odpovědný přístup k financím, Jak na média a informace, Aktivní přístup k obhajově svých práv a k získávání informací o svých právech, Prevence kriminality a praktické informace pro oběti trestných činů, Aktivní občan - jak se mohu podílet na veřejném dění, Dobrovolnictví - alternativa pro angažovanost.

V bloku Odpovědný přístup k financím proběhlo celkem 27 seminářů, témata tohoto bloku jsou - Domácí rozpočet, Rozumné zadlužování, Poskytovatelé půjček, Exekuce, Osobní bankrot. Více najdete na tomto odkazu.

Součástí bloku Jak na média a informace workshop na téma Internet - informace - sociální sítě - bezpečnost a seminář na téma Manipulativní techniky v komunikaci a médiích. V rámci tohoto bloku proběhly dva workshopy a jeden seminář.

V bloku Aktivní přístup k bhajobě svých práv proběhlo celkem 17 seminářů, témata tohoto bloku byla - Manželství a rodinné právo, Pracovní právo, Ochrana spotřebitele, Bydlení, Občanský soudní řád.

V aktivitě Prevence kriminality bylo realizováno celkem 9 seminářů a 4 workshopy. Témata této aktivity byla - Příprava na soud (poškozený a svědek), Vybrané kapitoly z občanského a trestního práva, Nebezpečné pronásledování, Domácí násilí, Šikana, Komunikace s Policií, Prevence kriminality.

 

 

 

 

 

© 2012 "D" - občanské sdružení

logolink